Kuaförlük Kursu

Kuaförlük kursları
4,000.00₺ 3,000.00₺
146 öğrencileri

Kuaförlük Kursu

Kuaförlük kursu; saç kesimi, renklendirme, şekillendirme ve bakımı ayrıca baylarda da tüm bu hizmetlerin haricinde sakal kesimi ve şekillendirmesi gibi işlemleri, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, estetik yorum katarak, yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişilerin yetiştirildiği yerdir.

Kuaförlük kursları tüm Türkiye’de bulunan halk eğitim merkezleri ve veya akşam sanat okulları haricinde Ankara Mesleki Eğitim tarafından da verilmektedir.

Fakat ustalık belgesi almak isteyen bireyler akşam sanat okulu ve halk eğitim merkezlerine başvurmak zorundadırlar. Eğitim alan bireyler

  1. Bay-Bayan Kuaför salonlarında,
  2. Güzellik salonları ve merkezlerinde,
  3. Kamu kurum kuruluşları içerisindeki kuaför ve güzellik salonları vb. yerlerde çalışabilirler.

Kuaförlük Eğitimi

Kuaförlük eğitimi ile bir kuaförün yapması gereken tüm işlemleri uygulamalı olarak alabilecekleri bir eğitim programından oluşmaktadır. Bu eğitim programı ile kuaförlük mesleği eğitiminin yanı sıra temel beceriler ve güncel uygulamaları da içeren bir listeyi barındırmaktadır.

Kursun Amacı

Kuaförlük Eğitimi’nin temel amacı ilgili yerlerde çalışan bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuş modüllerden yararlanarak mesleki anlamda kişinin kendisine değer katmasını sağlamaktır. Yalnızca teorik eğitim yerine uygulamalı eğitimlere de yer veriliştir. Aynı zamanda yaparak, yaşayarak öğrenme güdüsü ile yeterliliğe dayalı modüllere sahiptir.

Sertifika Geçerliliği Nedir?

Kurs programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavında başarılı olursanız, alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “kurs bitirme belgesi” olacağı için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.
Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Kursun Süresi:

Eğitim süresi 2248 saat olarak planlanmıştır.

Kursa Kimler Katılabilir?

En az okur – yazar olmak ve mesleği yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak kursa katılmak için yeterlidir.

Kuaförlük Kursu Sertifikası

Katılacağınız kurs bitirme sınavından sonra alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi olduğu için tüm Türkiye’de ve ömür boyu geçerlidir. Merkezimizde yaptığımız bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere sertifika teslimimiz 10 iş gününü aşmamaktadır. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır. Kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemler tarafımızdan yapılacaktır.

Kursa Kayıt Yaptırıldığında Uzaktan Eğitim Sisteminin Kullanılması için

Sistemin Kullanılması İçin Kullanım Kılavuzunu Buradan İndirebilirsiniz.

Müfredat boş