NLP Eğitimi

NLP EĞİTİMİ
1,200.00₺ 1,000.00₺
49 öğrencileri

NLP Eğitimi:

Ankara Mesleki Eğitim; Ankara’da NLP Eğitimi yapan nadir kuruluşlardandır. NLP; yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile ilgili geliştirilmiş bir model ve metodolojidir.

NLP’de üç temel kavrama dayanmaktadır. Bunlar;Neuro, linguistik ve programlamadır.

  • Neuro; zihni temsil eder. Merkezi sinir sistemi ile görülen, işitilen, koklanan, tadına bakılan ve hissedilen duyular sayesinde dış dünya ile iletişim kurulur.
  • Linguistik; iletişim için kullanılan sözlü ya da sözsüz dili temsil eder.
  • Programlama; kişisel zihin yazılım programını temsil eder.

NLP zihnimizin nasıl çalıştığını, dünyayı nasıl algıladığımızı, alışkanlıklarımızı ve bilinç dışı davranışlarımızın nasıl oluştuğunu fark etmemizi sağlar. Aynı yolu kullanarak istenmeyen düşünce, inanç, davranış, duygu ve hayatı algılayış şekli değiştirilebilir. Bir nevi beyni yeniden programlama işlemidir. Herkes aynı olaya aynı tepkiyi vermez.

NLP aslında herkes tarafından, kendiliğinden kullanılmaktadır. Zaman içinde insanlar bir şeyler yaşar ve yıllardır inandığı bir şeye inanmamaya başlarlar. Önemli olan NLP’yi anlayıp, onu iyi niyetle, yaşam kalitesini artırmak için kullanabilmektir. NLP insana kendisini tanımasını ve içindeki potansiyel gücü fark edip kullanmasını öğretir.

NLP Eğitimi Almak niçin önemlidir?

Kendini anlama, potansiyelini keşfetme ve karşımızdaki kişilerle ilişkilerimizde sağlıklı iletişim yollarını ararken, olaylara ve kişilere farklı pencerelerden bakmamıza yardımcı olur.

Hayat standardımızı değiştirirken, kaliteli bir yaşam sürdürmemize vesile olur.

Karşılaştığımız negatif olaylarda davranış tarzımızı nasıl değiştireceğimiz konusunda bize ipuçları verir.

Niçin Biz?

Ankara Mesleki Eğitim’i seçmelisiniz. Çünkü Türkiye’nin en prestijli kurumunda, NLP Uzmanlarımız ile fayda odaklı, doğru yöntem ve tekniklerle, sürekli geliştiren bir yapının içinde bulunan ve bu alandaki tecrübelerini almış olduğu diğer eğitim disiplinleri ile birleştirerek sizlere teoriyi, pratiği ve teknikleri öğretirken, kişisel gelişim yolculuğunuzda yepyeni pencereler açmanıza katkı sağlayacaktır.

Eğitimin içeriği , süresi ve diğer tüm detaylar için sizi arayıp bilgilendirmemizi isterseniz, iletişim sayfasına bilgilerinizi bırakmanız yeterli olacaktır. Uzmanlarımız size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

Müfredat boş