Yoga Eğitimi

yoga
1,500.00₺ 1,200.00₺
86 öğrencileri

Yoga Eğitimi

Yoga eğitimi ; ruhu ve bedeni birtakım yöntemlerle eğiterek bu yolla bedene ve ruhsal yaşama egemen olmayı amaçlayan Hint felsefe sistemidir.

Yoga Eğitimi Kursu ise Yoga Eğitimi mesleğini yürüten veya yürütmek isteyen bireylerin, bu eğitimi alarak, öğrendikleri bu teknikleri eğitmen olarak uygulayabilmeleri için katılmaları gerekli olan bir kurstur.

Bu anlamda kursumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ruhsat ile faaliyet göstermekte olup; uzaktan eğitim, örgün eğitim ve kurumsal eğitim şeklinde eğitimler düzenlemeye ve sertifika vermeye yetkilendirilmiştir.

Katılım Belgesi ile MEB Onaylı sertifikayı birbirine karıştırmayın lütfen. Alacağınız belgenin geçerliliği ve güvenilirliği açısından MEB onaylı Yoga Eğitim Sertifikası almayı tercih etmeniz sizin menfaatinizedir.

Kursun Süresi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan eğitim programı 58 saat olarak planlanmıştır.

Kursa Kimler Katılabilir?

Kurs programına katılım şartları şu şekildedir;

  • En az okur yazar olmak, mesleği yapacak bedensel ve zihinsel yeterliliğe sahip olmak.

Özellikle bazı kurs programları ve meslekler için sağlık raporu, taahhütname, kurs başvuru formu gerekebilmektedir. Lütfen bu konuda eğitim koordinatörünüzden bilgi alınız.

Programın İstihdamı:

Sertifika sahibi bireyler aşağıda verilen alanlar başka olmak üzere mesleki yeterliliklerine göre benzer alanlarda da çalışabilmektedirler.

Kişisel Gelişim ve Eğitim alanında çalışabilirler.

Program Bitiminde Alınacak Sertifika Hakkında

Katılacağınız kurs bitirme sınavından sonra alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi olduğu için tüm Türkiye’de ve ömür boyu geçerlidir. Merkezimizde yaptığımız bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere sertifika teslimimiz 10 iş gününü aşmamaktadır. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır. Kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemler tarafımızdan yapılacaktır.