SSS

danışma görevlisi ne iş yapar

Danışma Görevlisi Ne İş Yapar?

Danışma görevlisi kimdir ve danışma görevlisi ne iş yapar sorularına cevap aramak adına yazımıza başlayalım. Öncelikle danışma görevlisi kimdir sorusuna cevap arayarak başlayalım. Daha sonra ise ne iş yapar konusu ile devam edelim.

Danışma Görevlisi Kimdir?

Belirtilen süre veya kendilerine göre belirlenen süreler boyunca işyerlerine ziyarette bulunan konukları karşılayan, iç ve dış iletişimi koordine eden, evrak takibiyle birlikte kullanılması en uygun büro ekipmanlarını kullanan, günlük işlerin organizasyonunu sağlayan kişilerdir. Danışman görevlileri hasta kayıt kabul programının gerektirdiği etkinliklere sahip olan kişilerden de sayılabildiği için bir bütün olarak düşünülebilir.

Ekipler arasında beyin fırtınası, sorumluluk bilincinin aşılanması, problem odaklı olarak onları gösterip tartışmaya açık olan kişilerdir. Aynı zamanda sorumluluk, hoşgörü, kurallara uyma, duyarlılık, sabır değer kazanımlarını da kendileri ile içselleştiren kişilerdir.

Danışma Görevlisi Ne iş Yapar?

Danışma görevlisi ne iş yapar sorusuna cevap olarak; danışma görevlisi sertifika programına sahip olan kişiler aynı zamanda hasta kayıt kayıt danışmanı olarakta görev alabilmektedirler.

  • Küçük veya büyük ölçekli işletmelerde
  • Resmi ve özel kurumlarda
  • Hastahaneler, poliklinikler, sağlık ocakları
  • Kalp ve diyaliz merkezleri
  • Medikal marketler
  • Eczaneler
  • Otel vb. yerlerde çalışabilmektedirler.

Danışma Görevlisi Sertifikası

Danışma görevlisi sertifikasına sahip olan bireyler ulusal standartlarda çalışma imkanı sunuyor, Tam yetkin etkili ve stratejik hedeflerle güçlü koordinelere sahip olurlar.

Belge akışını takip etme, bilgi ve becerisine sahip olan birey olurlar. Ankara Merkezi Uzaktan Eğitim kurumumuz tarafından verilen kursumuza en az ilkokul düzeyinde olan kişiler katılabilmektedirler. Eğitimi başarılı şekilde yerine getiren kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilecek ve bu sertifika 10 iş gününü aşmamak suretiyle şahsınıza verilecektir. Danışma görevlisi eğitim programının eğitim süresi 177 saat olarak belirlenmiştir. Kurumuzun uzaktan eğitim şeklinde sizlere hizmet vermesi hem zaman açısından size kolaylık sağladığı için hem de kısa sürede daha etkin hale gelebilmeniz için büyük bir özveri ile çalışmalarını yürütmektedir.

Kursun Süresi

Danışma Görevlisi kursu eğitim programı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan danışma görevlisi eğitim programının süresi 177 saat olarak belirlenmiştir.