SSS

danışma görevlisi nedir

Danışma Görevlisi Nedir?

Danışma Görevlisi

Danışma Görevlisi belirtilen süre veya kendilerine göre belirlenen süreler boyunca işyerlerine ziyarette bulunan konukları karşılayan, iç ve dış iletişimi koordine eden, evrak takibiyle birlikte kullanılması en uygun büro ekipmanlarını kullanan, günlük işlerin organizasyonunu sağlayan kişilerdir. Danışman görevlileri hasta kayıt kabul programının gerektirdiği etkinliklere sahip olan kişilerden de sayılabildiği için bir bütün olarak düşünülebilir.

Ekipler arasında beyin fırtınası, sorumluluk bilincinin aşılanması, problem odaklı olarak onları gösterip tartışmaya açık olan kişilerdir. Aynı zamanda sorumluluk, hoşgörü, kurallara uyma, duyarlılık, sabır değer kazanımlarını da kendileri ile içselleştiren kişilerdir.

Danışma Görevlisinin Kazanımları

Danışma görevlisi, iş yerlerinin vazgeçilmez temel yapıtaşlarını oluştururlar. Gereken disiplin, koordine gibi stratejik planlamaları uygulayabilmeleri açısından büyük önem arz ederler.

İşletmelerde gerekli uygun pozisyona göre iş kıyafeti giyinme, iş sağlığı ve güvenliğine göre etkinlik kazandıkları için bütüncül olarak hareket etme şansı yakalayabilirler.

İş yerinde yetkili kişilerin planlarını organize ederler ve böylece kendi hayatlarında da planlı hareket etme imkanı sağlarlar. Görüşme kuralları çerçevesinde telefon görüşmeleri ve ayarlamaları doğru ve düzenli gerçekleştirirler .Sesler ve harflerin doğru kullanımını öğrenme fırsatı yakaladıkları için güzel telaffuz etme yetisinde olacaklardır.

Danışma Görevlisi Programının Ders İçeriği

Danışma görevliliği eğitim programı ;

  • Kişisel Bakım
  • İletişim süreci ve Türleri
  • Kitle İletişimi
  • Telefonla Konuşma
  • Güzel Konuşma
  • Beden Dili ve Hitabet
  • Protokol Kuralları
  • Belge Akışı ders içeriklerini kapsamaktadır.

Danışma Görevlisi Sertifikası

Bu sertifikaya sahip olan bireyler ulusal standartlarda çalışma imkanı sunuyor, Tam yetkin etkili ve stratejik hedeflerle güçlü koordinelere sahip olurlar.

Belge akışını takip etme, bilgi ve becerisine sahip olan birey olurlar. Ankara Merkezi Uzaktan Eğitim kurumumuz tarafından verilen kursumuza en az ilkokul düzeyinde olan kişiler katılabilmektedirler. Eğitimi başarılı şekilde yerine getiren kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilecek ve bu sertifika 10 iş gününü aşmamak suretiyle şahsınıza verilecektir. Danışma görevlisi eğitim programının eğitim süresi 177 saat olarak belirlenmiştir. Kurumuzun uzaktan eğitim şeklinde sizlere hizmet vermesi hem zaman açısından size kolaylık sağladığı için hem de kısa sürede daha etkin hale gelebilmeniz için büyük bir özveri ile çalışmalarını yürütmektedir.