Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

student-849825_1920
1,000.00₺ 750.00₺
3 öğrencileri

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Son Başvuru İçin Kalan Süre:

[wpcdt-countdown id=”2943″]

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Küçük, orta ve büyük tüm ticari işletmelerde yıllardır süren ve gelir gider hesaplarını en iyi yapan kişiler muhasebe bilenlerdir. Geçmişte elde tutulan evraklarla, hesap makinalarıyla, yazılan defterler ile çok daha zaman alıcı bir işti. Fakat günümüzde ise bilgisayar ile muhasebe yapmak hem çok pratik, hem zaman kazandıran bir duruma geldi. Bilgisayarlı Muhasebe Kursu programı ile zaman kazanmak daha da kolay bir hal aldı.

Bilgisayarlı muhasebe ile genel muhasebe, ön muhasebe gibi konulara hakim olmak artık çok daha rahat. Muhasebe alanında bilgi sahibi olan olmayan herkesin katılımına açık olan kurslarımız kesinlikle bu mesleği çok daha bilinçli yapmanızı sağlayacaktır.

Kursun Süresi

Bilgisayarlı muhasebe kursunun MEB tarafından belirlenen toplam süresi 160 saattir.

Kursun Amacı

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu, muhasebe hakkında hiç bilgisi olmayan veya Genel Muhasebe derslerini görmüş fakat uygulamada muhasebe yapmamış, ayrıca bilgisayar ve muhasebe ile aynı anda çalışmayanlar içindir. Evrak takibi, iş yeri açma, envanter takibi, fatura takibi, gelir-gider tablosu gibi birçok alan bilgisine sahip olabileceksiniz.

Eğitim sonunda kursiyerlerimiz  muhasebenin ne olduğunu kavramış, genel anlamda muhasebenin hemen hemen her alanında bilgi sahibi olacaklardır.

Kursun İstihdam Alanları

  • Tüm resmi ve özel kurumlarda
  • Bankalarda
  • Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerde çalışabilirler.

Kursun Kazanımları

  • Mesleğin ait olduğu alandaki temel bilgi ve becerileri kazanabilecektir.
  • Alanın gerektirdiği temel yeterliliklere sahip olabilecektir.
  • Mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecektir.
  • Mesleğin gerektirdiği özel mesleki yeterlilikleri kazanabilecektir.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Sertifikası

Katılacağınız kurs bitirme sınavından sonra alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi olduğu için tüm Türkiye’de ve ömür boyu geçerlidir. Merkezimizde yaptığımız bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere sertifika teslimimiz 10 iş gününü aşmamaktadır. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur.  Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır. Kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemler tarafımızdan yapılacaktır.

Kursa Kayıt Yaptırıldığında Uzaktan Eğitim Sisteminin Kullanılması için

Sistemin Kullanılması İçin Kullanım Kılavuzunu Buradan İndirebilirsiniz.