SSS

aile danışmanlığı sertifikasının fiyatı

Aile Danışmanlığı Sertifikasının Fiyatı Ne Kadar?

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Bu yazımızda Aile Danışmanlığı Sertifikasının fiyatı ne kadar? sorusuna cevap arayacağız.  Geçmişten günümüze gelişen ve gelişmekte olan Aile Danışmanlığı; toplumun temel taşı olan aile yapısının gelişmesi ve en iyi şekilde olması için, bu işi yapacak insanların eğitimi ile aile yapısını düzenlemelerini sağlayacaktır. Böylece aile yapısı gelişir ve dolayısı ile de aile ile birlikte toplumda gelişir.

Bu nedenle son zamanlarda ülkemizde de bu konu hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da çalışmalarını sürdürmektedir. Hal böyle olunca da Aile Danışmanlığı’ na olan ilgide artmaktadır.

Aile Danışmanlığı Sertifikasının amacı; 

– Mesleğe dair olan alandaki temel bilgi ve becerileri kazanabilecektir.
– Alanın gerektirdiği temel yeterliliklere sahip olabilecektir. Mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecektir.
– Mesleğin gerektirdiği özel mesleki yeterlilikleri kazanabilecektir.
– Kursiyer merkezli daha aktif ve kendi hızına göre öğrenme olanağı anıyan kazanımlara sahip olabilecektir.
– Aile sistemi içerisinde işlev bozulmalarına neden olan aile ve bireylerin, bireysel gelişimlerini ve yetiştirilmelerini olumsuz yönde etkileyen, aile yaşam döngüsü ve gelişimsel farklılıklar ile eşler arasında ilişki ve iletişim sorunlarına yol açan, anne baba olarak rol ve sorumluluklarını sağlıklı bir biçimde yerine getirmelerini güçleştiren ve aile üyelerinin psiko-sosyal ve ekonomik yapılarını tehdit eden sorunların çözümlenmesinde birey ve aile ile çalışmak
– Kişilerin içinde geliştirdikleri veya işlevlerini yerine getirdikleri aile sistemini veya ilişkide bulundukları diğer sosyal çevreyi değerlendirmeye dayanan ve bu anlayıştan yola çıkarak bireylere, çiftlere veya ailelere sorunların çözümüne dönük değişim ve gelişime yönelik hizmetler sunmak
– Aile üyelerinin oturumlardaki etkileşim sürecinin içeriğini raporlaştırmak,
– Aile kurma niyetinde olan bireylere rehberlik ve danışma hizmetleri vermek
– Anne ve babaların çocuk eğitiminde daha bilgili olması, bu bilgilerini hayata geçirmesi, çocuğuyla ve eşiyle ilişkisini geliştirmesi için anne ve babalara yönelik çalışmalar gerçekleştirmektir.

Aile Danışmanlığı Sertifikasının Fiyatı

Aile Danışmanlığı Sertifikası ne kadar? fiyatı nedir? gibi soruların yanıt bulması amacı ile bu sorulara cevap verelim.

Katılacağınız kurs bitirme sınavından sonra alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi olduğu için tüm Türkiye’de ve ömür boyu geçerlidir. Merkezimizde yaptığımız bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere sertifika teslimimiz 10 iş gününü aşmamaktadır. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır. Kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemler tarafımızdan yapılacaktır.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Fiyatı:

Aile Danışmanlığı Sertifikası ücreti 1.200 TL olup kredi kartlarına 12 taksite kadar taksitlendirme yapabiliyorsunuz.

Aile danışmanlığı kurs programına katılmak isteyen herkesin eşit ve kaliteli bir şekilde faydalanabilmeleri için mümkün olan en cazip fiyatları size sunmaktayız. Bir çok öze üniversitesine ve eğitim kurumları aile danışmanlık sertifikasını veriyorlar lakin aile danışmanlık sertifikasını kurumumuz hızlandırılmış dersler ve online uygulamalı materyalleri sayesinde kısa yoldan uzmanlık imkanı sunmaktadır .Dilediğiniz takdirde elden taksit, taksit erteleme, EFT, kredi kartı ve peşin ödeme seçenekleri ile Ankara Mesleki Eğitim Kurumları bünyesinde sizlere hizmet veriyoruz. Aile Danışmanlığı Kursu eğitim programının kurumumuzda güncel fiyatı 1.200 TL’dir.