SSS

Aile Danışmanı Maaşları

Aile Danışmanı Maaşları Ne Kadar?

Bu yazımızda da sizlerle akıllarda en çok soru işareti olarak yer alan Aile Danışmanı Maaşları Ne Kadar? sorusuna ve daha birçok meseleye göz atacağız.

Aile Danışmanlığı Maaşları

Günümüzde en çok popüler meslekler arasında yer alan Aile Danışmanlığı; gittikçe gelişen ve ilerleyen bir dal olup hem özelde hemde kamu kurum ve kuruluşlarında iş olanakları da oldukça yüksektir.  Hal böyle olunca bu mesleği yapmak isteyen bireylerinde bu mesleği yapmaya karar verdiklerinde ne kadar kazanacakları konusunda sorularla karşılaşıyoruz. Öncelikle bu mesleği yapmak için bireylerin Aile Danışmanlığı Sertifikasını almaları gerekmektedir. Bu sertifikayı aldıktan sonra özel veya kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilmektedirler.

Aile Danışmanlığı Maaşları Ne Kadar?

Kamu kurum ve kuruluşlarında ve özel kurumlarda çalışan bireyler ne kadar maaş alır, güncel aile danışmanı maaşı ne kadar gibi sorular tartışma konusu olmaktadır. Hal böyle olunca bu konular hakkında açıklama yapmakta gerekli duruma geliyor.

Aile Danışmanı Maaşları;  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde veya özel kurum ve kuruluşlarda çalışmak isteyen bireylerin ortalama maaş tutarları 2.500 TL ile 3.000 TL arasında bir rakam olması bekleniyor. Bu rakamlara bakılarak kamu kurum ve kuruluşlarında hem de özel kuruluşlar da ne kadar maaş alacakları hakkında bir fikir edinilebilir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile danışmanlığı kursu programın toplam eğitim süresi 464 saat olarak düzenlenmiştir. Bu eğitimin içeriği 300 saat olup;  teorik ders, yüz otuz iki saat uygulama, otuz iki saat süpervizyon eğitimleri, video eğitimleri ve dokümanlar şeklinde düzenlenecektir. Eğitim programı sonunda katılacağınız kurs tamamlama sınavında başarılı olunduğu takdirde almaya hak kazandığınız sertifika Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olduğu için, Türkiye’nin her yerinde geçerli olup size iş bulabilme imkanı sunacaktır.

Aile danışmanlığı kurs eğitim programı sonucunda belge almaya hak kazanan kursiyerlerimize sertifikaları 10 iş gününü geçmemek suretiyle teslim edilecektir. Ayrıca kursumuz bünyesinde bulunan kurs sertifikalarının yurt dışında da geçerliliği bulunmaktadır. Aile danışmanlığı kursları birden fazla eğitim kurumlarında verilmektedir.

Bu uzaktan eğitim programımızın amacı kısa yoldan uzmanlık kazananın yolunu açarak ve hiçbir sınırlama getirilmeden;  her yerde kullanılma imkanı sağlayan belge niteliğini ilgili şartları taşıyan bütün kişilerin sahip olması için çalışıyoruz. Ankara Mesleki Eğitim Kurumları olarak aile danışmanlığı programının sertifikası sayesinde devlet veya özel kliniklerde çalışma imkanı ile birlikte kendi kliniğinizde çalışma imkanı bulabileceksiniz.