SSS

Çocuk Gelişimi Sertifikası

Çocuk Gelişimi Sertifikası

Bu yazımız da Çocuk Gelişimi Sertifikası hakkında bilgi vereceğiz. Günümüzde gelişmekte olan bir meslek olan Çocuk Gelişimi alanında yetişen uzmanlar; çocukların zihinsel ve bedensel olarak sağlıklı bir şekilde yetişmelerini sağlayan kişilerdir.

Çocuk Gelişimi Kursu alan bireyler de çocuk gelişimi uzmanı olabilmektedir. Çocuk gelişimi uzmanları çocukların yaşlarına uygun olarak beceri ve davranışları kavramaları için gerekli psikolojik konulara gerekse de çocuk gelişimi derslerine en iyi şekilde hakim olan kişilerdir.

Şimdi Çocuk Gelişimi Sertifikası hakkında bilgi verelim. Nedir? Ne işe yarar? sorularını yanıtlayalım.

Çocuk Gelişimi Sertifikası

Çocuk gelişimi eğitimi kurs programı sonunda Milli Eğitim Bakanlığından kurumumuza sınavı denetlemek üzere gelen temsilciler eşliğinde gerçekleştirilecek olan sertifika sınavına katılan kursiyerler 100 puan üzerinden minimum 45 puan ve üzeri puan aldıkları taktirde başarılı sayılıp; sertifika almaya hak kazanacaklardır. Eğitim programı sonunda katılacağınız kurs tamamlama sınavında başarılı olunduğu takdirde almaya hak kazandığınız sertifika Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olduğu için, Türkiye’nin her yerinde geçerli olup size iş bulabilme imkanı sunacaktır.

Çocuk gelişimi kursu eğitim programı sonucunda belge almaya hak kazanan kursiyerlerimize sertifikaları 10 iş gününü geçmemek suretiyle teslim edilecektir. Ayrıca kursumuz bünyesinde bulunan kurs sertifikalarının yurt dışında da geçerliliği bulunmaktadır. Sertifika programı çocuk bakımı alanında hizmet veren kurum ve kuruluşlarda görev alacak olan yardımcı personelin yetiştirilmesi amacına uygun olarak tasarlanan eğitim modüllerinden oluşmaktadır.

Çocuk Gelişimi Sertifikasını Alan Bireyler Nerelerde Çalışabilir?

Çocuk Gelişimi kursu eğitiminin gerektirdiği mesleki yeterlilikleri kazanan bireyler; kazandıkları bu mesleki yeterlilikler doğrultusunda sosyal hizmetlere bağlı çocuk esirgeme kurumlarında, gündüz bakım evlerinde, özel okullarda, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı etüt merkezlerinde, kreşlerde  ve anaokullarında iş bulma imkanına sahip olurlar. Ancak bu sektörde çalışmayıp kendisini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler kendilerine farklı çalışma imkanı yaratmak için Çocuk Gelişimi Kursu Sertifikasının yanında Hijyen Sertifikasını da almaları gerekmektedir.

Bu Programdan Kimler Faydalanabilir ?

Çocuk gelişimi alanında çalışmakta olan ya da bu alanda kendisini geliştirmek ve iş ağını genişletmek isteyen öğretmenler, uzmanlar, ebeveynler için düzenlenmiştir. 16-55 yaş aralığında yer alan, bu sektörde çalışmak isteyen, çocuklarla vakit geçirmekten ve çocuklarla ilgilenmekten hoşlanan;  sabırlı, güler yüzlü ve gerekli disiplini sağlayabilecek en az lise mezunu olan bireyler bu eğitim programından yararlanabilir.