Türk Mutfağı Aşçılık Eğitimi

Türk Mutfağı Aşçılık Eğitimi
1,800.00₺ 1,000.00₺
421 öğrencileri

Türk Mutfağı Aşçılık Eğitimi Son Başvuru İçin Kalan Süre:

[wpcdt-countdown id=”2943″]

Türk Mutfağı Aşçılık Eğitimi

Yemek yemek,beslenmek insanların en temel ve en önemli ihtiyaçları arasında gelir. Besinler sadece doymak için değildir. İnsan bedeninin ihtiyaç duyduğu besinleri yeterli, dengeli ve sağlıklı şekilde tüketmektir.Bu nedenle insanların tüketecekleri besinlerin hazırlanması da bir o kadar önemli hale gelmektedir. Türk Mutfağı Aşçılık Eğitimi bu önemli hususların yerine getirilmesi için gerekli eğitimlerin verilmesini sağlamaktadır.

Aşçılar sadece yemek pişiren kişiler değildirler, yaptığı yemeğin besin değerini bilen, bilgili, donanımlı kişilerdir.

Aşçılık kursu programı da aşçının yeteneklerini geliştirilmesi ve uluslararası standartlara uygun gıda güvenlik ve kalitesinde yiyecek-içecek üretiminin sağlanması, mutfak araç gereçlerine hakim, hijyene ve insan sağlığına önem veren kişiler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan başarılı kursiyerlere aşçılık sertifikasının verilmesi planlanan eğitim programıdır.

Kursun Amacı

Aşçılık kursu sertifika alan kişilerin mesleklerine tüm kurum ve kuruluşlarda, uluslararası düzeyde eğitimi tamamlamak için hazırlanmış kurstur.

Aşçılık kursu eğitimi alındığı takdirde mesleğin gerektirdiği dersleri alacak, besin gruplarını kolaylıkla tanıyabilecek ve yemek konusunda donanım sahibi olabileceksiniz. Yiyeceklerin pişirme, saklama, muhafaza etme ve yemeğe dair tüm bilgi ve becerilerinizi kullanabileceksiniz.

Kursun İstihdamı

 Aşçılık kursu sertifikası alan kişiler ;

–    Otellerde,

–    Konaklama işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde,

–    Kurum mutfaklarında

–    Kafeterya, bar ve restoranlarda

–    Yemek fabrikalarında

–    Ulaşım araçlarının yiyecek içecek üretim ünitelerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

Kursa Kimler Katılabilir ?

En az ilköğretim (ortaokul) mezunu olan herkes bu kursa katılabilir.

Türk Mutfağı Aşçılık Eğitimi Sertifikası

Katılacağınız kurs bitirme sınavından sonra alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi olduğu için tüm Türkiye’de ve ömür boyu geçerlidir. Merkezimizde yaptığımız bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere sertifika teslimimiz 10 iş gününü aşmamaktadır. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Ayrıca yurt dışında da geçerliliği bulunmaktadır. Kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz araçlığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Kursa Kayıt Yaptırıldığında Uzaktan Eğitim Sisteminin Kullanılması için

Sistemin Kullanılması İçin Kullanım Kılavuzunu Buradan İndirebilirsiniz.